Vyšetrenie momentálne neposkytujem, prosím obráťte sa na www.irisdiagnostika.sk

Očista hrubého čreva - Klystír

Dôležité : Túto procedúru je možné vykonať iba ak vykonávame správnu postupnosť očíst:
1. očista hrubého čreva
2. očista pečene
3. očista obličiek
4. očista lymfatického systému a krvi

Ak by sme napríklad začali hneď čistením pečene bez očisty hrubého čreva, nebude to mať žiaden efekt a symptómy sa vrátia, pretože príčiny neboli odstránené.

Klystír - očista hrubého čreva Pri slove klystír človeka hneď napadne hrôzostrašná predstava ako si niekto niečo vkladá do konečníku a kategoricky to odmietne. Ale ak sa aspoň na chvíľu zastavíte, popremýšľate a odhodíte svoje sociálne zábrany, môžete uzdraviť svoje telo a psychiku . Ide predsa o vaše zdravie, tak neváhajte a začnite už teraz. Na smrteľnej posteli, keď budete v bolestiach umierať vám vaše sociálne zábrany budú k ničomu.

Prvým krokom ku zdraviu je bezpodmienečne výplach čreva. Ako povedal svetoznámy ruský bádateľ Mečnikov „ V črevách sídli smrť “. A je tomu skutočne tak. Naše črevá sú prvou líniou obrany proti mnohým chorobám, ktoré často trápia človeka. Vo varenej, zle kombinovanej, proste človekom spracovanej potravine vznikajú tie najhoršie toxíny a škodliviny otravujúce naše telo. Treba si uvedomiť, že skrz hrubé ale hlavne tenké črevo sa vstrebávajú živiny, vitamíny a minerály. Avšak okrem nich sa ale do krvi, tkaniva, pečene či lymfatického systému dostávajú aj toxíny a škodliviny , ktoré nás zaťažujú a vyplavujú na povrch v podobe zdravotného problému. Preto si musíme črevá udržiavať čisté bez zbytočných kalových kameňov a starého nánosu, ktorý nám otravuje krv.

Znečistené črevo vám vie priniesť do života veľa komplikácií ako napríklad: choroba pečene, štítnej žľazy, srdca, pľúc, žalúdku, obličiek močového mechúra, prostaty, hemoroidy, únava, problémy s pleťou atď.

História klystíru

Klystír - Ibis V minulosti v egyptskej kultúre sledovali mnísi na brehu Nílu vtáka Ibisa posvätného , ktorý v rieke lovil ryby. Keď sa vták dosýta najedol, nevedel vzlietnuť kvôli hmotnosti ktorú nabral svojou žravosťou. Preto chvíľu počkal, nabral si svojim zobákom pripomínajúc rektálnu trubičku vodu a vpustil si ju do čriev. Vyčistil si črevo a mohol opäť vzlietnuť. Mnísi si to zapamätali a začali to prevádzať na sebe.

Grécky lekári ako Hippokrates, Asclepiades a Celsus používali klystír na liečbu horúčky a črevných problémov. Často experimentovali s olejmi, medom a rôznymi látkami inými ako len čistá voda.

Klystír a pleť

Ženy! Áno, klystír čisti pleť! Vykašlite sa na svoje predražené malovátka, pleťové masky a podobné blbosti, ak chcete mať zdravú pleť, urobte si klystír. Je snáď nad slnko jasnejšie, že toxíny, ktoré sa z čriev odvádzajú do krvi upchávajú vaše pory na pleti a vyrážajú v podobe akné. Ak sa ho chcete zbaviť prvým krokom je jednoznačne očista hrubého čreva.

Priebeh očisty hrubého čreva

Irigátor ( klystírová nádoba )

Nádoby a spôsoby klystíru sa počas histórie až do dnešnej doby často menili. V minulosti sa používala trubica, ktorá bola z jednej strany zasunuté do konečníka pacienta a z druhej strany sa do nej fúkala voda druhým človekom.
Praobrazom dnešnej Esmarchovej nádoby (klystír v podobe nádoby) bola vyčistená tekvica s dlhým dutým steblom. Položila sa do výšky očí, napustila sa vodou a steblo bolo vpichnuté do konečníka. V dnešnej dobe poznáme klystír ako nádobu s rektálnou hadičkou a tubičkou či hruškový balónik používaný na mikroklyzma.

Klystír - irigátory

V akú dobu sa aplikuje klystír

 • ráno na lačno (najlepšie medzi 5 a 7 hodinou keď je hrubé črevo najaktívnejšie, dá sa to vlastne praktikovať kedykoľvek, hlavne musíte mať prázdny žalúdok)
 • večer pred spánkom
 • klystíry je obzvlášť dobré robit po splne mesiaca, vtedy sa odstráni najviac škodlivýn z tela

Čo sa dá použiť do klystíru

 • morská soľ (1ČL na 1 liter vody)
 • citrónová šťava (1PL na 2 L vody)
 • urina (najlepšia možná varianta - moč by nemala byť staršia ako 24 hodín, inak ju treba prevariť)
 • 12 kvapiek GSE na 1 liter vody
 • bylinné nálevy (urobiť si 2dc nálevu a pridať do do 1,8 L vody)
 • jablčný ocot (1PL na 2 litre)
 • mnoho iného...

Pre koho je klystír nevhodný:

 • pre tehotné ženy (miesto klystíru by mali užívať probiotika, enzýmy, vlákninu)

Aplikácia klystíru

 1. Ako prvé vás chcem upozorniť, že túto procedúru netreba robiť v kúpeľni , ale kľudne v akejkoľvek miestnosti. Stačí si pod seba položiť uterák.
 2. Do hrnca vlejte 2 litre čistej vody (čim čistejšia, tým lepšia, najlepšie prefiltrovaná) a nechajte dôjsť do bodu varu aby ste zničili prípadné baktérie a mikroorganizmy. Neužívajte viac ako 2 litre vody naraz aby nedošlo k nehode!
 3. Po vychladnutí (voda na klystír by mala byť mierne teplá) nasypte do vody 2 ČL morskej soli (1ČL na 1 liter vody) alebo 1 PL čerstvej citrónovej šťavy . Čo sa týka mojej skúsenosti tak pre moje črevá je citrón viac dráždivý. Ale každý je iný a každému vyhovuje niečo iné, keď sa do toho dostanete budete vedieť presne svoje dávkovanie a množstvo ktoré zvládnete. Ak sa viete preniesť cez svoje morálne zábrany, čo dúfam že dokážete, môžete miesto vody so soľou použiť vašu čerstvú urinu ktorá črevo prečistí najviac.
 4. Teraz si zaveste svoj irigátor do výšky svojich oči keď stojíte a nalejete do irigátoru pripravenú vodu. Uistite sa, že máte rektálnu hadičku uzavretú, inak vám voda vytečie preč. Keď už máte vodu naliatu, trocha z nej vypustite von aby sa dostal vzduch von s hadičky.
 5. Prichystajte si olej najlepšie olivový a vylejte si kúsok oleju na prst. Pomažete si s ním rektálnu trubičku a konečník.
 6. Dajte sa na štvornožky ako mačka a pomaly si zasúvajte rektálnu trubičku do konečníku. Ak vám to nepôjde, skúste zmeniť uhol rektálnej trubičky. Zasuňte si ju aspoň minimálne 8cm hlboko. Najprv je to možno nepríjemný pocit, ale časom to už ani nepostrehnete.
 7. Uvoľnite trubičku a nechajte pomaly vodu vtiecť do vášho čreva. Skúste sa čo najviac uvoľniť , hlavne ritný zvierač. Ak s klystírom začínate otvorte rektálnu trubičku menej aby nešla voda úplne rýchlim spádom. Ak cítite, že voda do vás nejde a voda v irigátore sa nemíňa, pohrajte sa trocha s trubičkou, lebo jej vývod možno blokuje stena čreva a zabraňuje v jej prúdení.
 8. Pravdepodobne, keď po prvý krát začínate s klystírom, 2 litre vody sa do vás nezmestí, preto sledujte ako sa pri tom cítite. Pokiaľ cítite mierny tlak, je všetko v poriadku, ale ak už ucítite tlak o dosť väčší a už nepríjemný alebo bolesť, rektálnu hadičku uzavrite a choďte na záchod vylúčiť vodu. Potom sa vráťte a skúste do seba naliať čo najviac unesiete ale už s tým, že nepôjdete hneď na záchod.
 9. Po aplikácií nálevu do konečníka si ľahnite na chrbát po dobu 10 sekúnd, potom spravte sviečku a vydržte v tejto polohe 30 sekúnd. Ak sviečku nezvládate, zdvihnite do výšky aspoň nohy. Potom si ľahnite na pravý bok aby ste dosiahli, že voda v čreve sa dostane ďalej do vzostupného tračníka a slepého čreva, v tejto polohe vydržte čo najdlhšiu dobu. Ak vydržíte 5 min. je to fajn, ak 10 je to skvelé, ak 15 je to paráda a ak 20 tak ste pánom klystírov! Najprv to možno nevydržíte ani minútu, ale každým klystírom sa to bude viac a viac predlžovať.
 10. Dôjdite na záchod a vyprázdnite sa.
 11. Hotovo, celý tento postup môžete opakovať až kým z vás nebude vychádzať iba čistá voda. Ihneď po klystíre sa môžete najesť.

Klystír - poloha

Po výplachu hrubého čreva z vás bude vychádzať neuveriteľné svinstvo. Zvyšky starých jedál (kľudne aj 2 týždne staré), usadeniny a hlavne sliz, ktorý sa vo vás zhromažďoval všetky tie roky. Po osobnej skúsenosti viem, že je dobré prvé klystíri vyprázdňovať do kýbľa v ktorom uvidíte ten bodrel čo z vás vyšiel. Môžete tam uvidieť naozaj neskutočné veci. Môžete tam uvidieť kľudne kus Candidy Albicans alebo aj parazitov ! Po dobe, keď si budete robievať klystíri uvidíte ten rozdiel, už z vás bude liezť iba špinavšia voda. Keď to potom porovnáte s tým čo ste vykadili na začiatku, si musíte uvedomiť že takto sa stravovať nedá. V priebehu obdobia očisty hrubého čreva je dobré keby ste prešli na delenú stravu, silno tým posilníte účinky klystírov.

Očista pomocou klystíru Očista pomocou klystíru Očista pomocou klystíru
názorná ukážka očisty čreva 27 ročného vegetariána

Ako dlho trvá očista hrubého čreva?

1. týždeň denne
2. týždeň každý druhý deň
3. týždeň každý tretí deň
4. týždeň každý štvrtí deň
5. týždeň - jeden krát
každé 2 týždne – jeden krát, po prípadne častejšie, napríklad po nejakej hodovačke, zlej strave či spoločenskej akcií, kde si dáte trochu do tela

Mikroklizma

Klystír - balónik

Mikroklizma je vlastne menšia obdoba klystíru pri ktorej sa používa balónik (hruška), ktorý skôr slúži pri zápchach a hemoroidoch. Do týchto mini nálevov môžeme aplikovať rôzne bylinné zmesi, olejčeky či iné latky pomáhajúce pri zápche alebo uzdravení konečníka či esovitej kľučky.

 

 

Klystír zápchu nerieši

Klystír problém zápchy rieši čiastočne. Zbaví vás odpadu ktorý to spôsobuje ale samotnú príčinu to nevyrieši. Ak sa budete stravovať aj naďalej ako dovtedy, črevo sa vám znova zanesie a cely kolobeh sa bude opakovať znova. Preto je nutné zmeniť svoje stravovacie návyky a vyvarovať sa rôznym druhom jedál ako biela pečivo, ryža, nekvalitné lepiace sa cestoviny a podobne.

Prajem vám veľa sily do čistenia vášho komína!

Na záver ešte jedno zábavné video, ktoré odstrašilo od klystíru určite mnoho ľudí. Hold doktor Grünstein je doktor Grünstein, ten vie ako vypudiť choroby von z tela.

Zdielať článok:

Upozornenie:
Informácie, ktoré sú zverejnené na tejto stránke nie sú lekárskym odporúčaním. Poznatky a názory, ktoré tu prezentujem sú buď moje osobné alebo prevzaté od iných autorov. Ako autor tejto stránky neberiem na seba žiadnu zodpovednosť. Rozmýšľajte svojím zdravým a logickým rozumom a uvážte čo je pre Vás správne. Radšej sa pýtajte ako by ste mali urobiť nejakú hlúposť, zdravie máte predsa len jedno.
Ochrana osobných údajov

Stiahnuť a prezrieť: ochrana osobných údajov

Články - Očisty orgánov
Aký je váš názor?
Donútila vás hľadať alternatívne riešenia nedôvera k dnešnej medicíne?
22%
66%
12%
Spolu: 587 hlasov
Náhodné články
irisdiagnostika
Stravovanie – Príklad zdravšieho jedálnička

Základy a zásady zdravého stravovania pre pohodu tela a mysli.

irisdiagnostika
Problémy štítnej žľazy

Štítna žľaza a problémy s ňou spojené sú takmer vždy výsledkom veľkého deficitu jódu.

irisdiagnostika
Odkyslenie organizmu

Ste prekyslený a potrebuejte sa zbaviť škodlivých usadenín (solí)? Ak áno, tak sa do toho pustime.