Vyšetrenie momentálne neposkytujem, prosím obráťte sa na www.irisdiagnostika.sk

Očista kĺbov

Očista kĺbovČlovek sa svojou nevhodnou a hlavne často tepelne upravovanou stravou zanáša soľami (anorganickými minerálmi), ktoré sa usadzujú v organizme, hlavne v kĺboch. Teplom (nad 42°C) sa organické minerály v potrave stávajú anorganickými, teda takými ktoré organizmus do seba nevie prijať. Organizmus má na to dve páky a to buď, že ich vylúči močom alebo ich usadí v tele. Takto sa anorganické soli pomaly ale iste usadzujú v tele a po čase človek zisťuje, že ho bolia kĺby, chrbát a vôbec celý jeho pohybový aparát nefunguje tak ako by si prial. Chrupnutie pri nejakom pohybe naznačuje ako sa usadené soli o seba otreli a vydali nepríjemný zvuk. Tento zvuk a vôbec všetky určujúce faktory naznačujú, že v tele sa nachádzajú nežiaduce soli a je ich potrebné odstrániť. Preto je na tento účel výborná prírodná očista kĺbov pomocou bobkového listu, ktorý sa už v starom Egypte okrem vyplavovania solí využíval aj pri impotencií a vôbec pri problémoch prostaty a libida.

Pred očistou kĺbov je veľmi dôležité aby ste mali za sebou očistu hrubého čreva - klystír. Pokiaľ by sa črevá nechali zanesené tak ako sú, prvé by sa začali rozpúšťať kaly a jedovaté usadeniny v nich a mohli by prepuknúť do alergie, žihľavky (Urticaria) alebo ku svrbeniu kože. Preto je aj dôležité aby ste popri tejto očiste prešli na vegetariánsku stravu zloženú prevažne zo surovej zeleniny a ovocia.

Theofrastos - bobkový list

Theofrastos, otec botaniky rozpráva o účinkoch bobkového listu

Očista kĺbov pomáha pri:

 • bolesti a únave kĺbov
 • impotencii a libide
 • všetkých chorobách močového mechúra
 • trombóze pečene
 • rozpúšťa zatvrdliny sleziny
 • rozháňa napuchliny
 • bolestiach v kostiach, krížoch a bolestiach sedacieho nervu

Budeme potrebovať

 • 15g bobkového listu (3 x 5g)
 • termosku

Postup pri očiste kĺbov

 1. 5g bobkového listu vložíme do 300ml vody a po dobu 10 minút varíme (ako náhle voda dosiahne bodu varu, stíšime oheň na minimum, inak by sa nám voda rýchlo vyparovala). Je možné dať na začiatku o čosi vody viac, aj 350ml.
 2. Vodu aj s bobkovým listom nalejeme do termosky a necháme lúhovať 12 hodín. Najlepšie ak si bobkový list uvaríte večer pred spaním a odvar máte ráno pripravený. Voda bude od bobkového listu sfarbená do červena.
 3. Odvar po 12 hodinách zlejeme a po celý deň pijeme malými dúškami.  Nevypiť všetko naraz, mohlo by dôjsť ku krvácaniu alebo iným ťažkostiam! Posledný dúšok odvaru by mal byť vypití okolo 20:00 hodiny. Bolo by dobré urobiť si pred spaním klystír, ktorý nám pomôže pri vylúčení usadenín.
 4. Celú túto procedúru opakujeme 3 dni za sebou.
 5. Netreba sa diviť ak sa pri vylučovaní objaví ružovo zafarbená moč ku ktorej môže dochádzať každú pol hodinu. Soli sa začnú tak rýchlo rozpúšťať, až dráždia močový mechúr. Vtedy je dobré piť viac vody.
  Túto očistu často sprevádzajú prejavy ako malá bolesť mandlí, ťažkosť v prieduškách, hlieny v hrdle a hlavne chrbát sa bude cítiť ako by nosil vrecia s pieskom. Čím viac budú tieto prejavy silnejšie tým viac ste boli zanesený. Ničoho sa však netreba báť, tieto sprievodné prejavy do rána zmiznú. Je to reakcia vyvolaná imunitným systémom čreva s imunitnými bunkami v krku a hlave. Pri silnom vylučovaní solí a iného odpadu z tela sa na čas sliznica čreva zahltí a tým sa aktivizujú obranné bunky v mandliach, nosných dutinách a v prieduškách.

Ako často robiť očistu kĺbov

Očistu kĺbov po prvej očiste podľa potreby môžeme zopakovať o 3 dni znova, potom zasa o týždeň, behom prvého roka každé tri mesiace a potom raz ročne.

Zdielať článok:

Upozornenie:
Informácie, ktoré sú zverejnené na tejto stránke nie sú lekárskym odporúčaním. Poznatky a názory, ktoré tu prezentujem sú buď moje osobné alebo prevzaté od iných autorov. Ako autor tejto stránky neberiem na seba žiadnu zodpovednosť. Rozmýšľajte svojím zdravým a logickým rozumom a uvážte čo je pre Vás správne. Radšej sa pýtajte ako by ste mali urobiť nejakú hlúposť, zdravie máte predsa len jedno.
Ochrana osobných údajov

Stiahnuť a prezrieť: ochrana osobných údajov

Články - Očisty orgánov
Aký je váš názor?
Donútila vás hľadať alternatívne riešenia nedôvera k dnešnej medicíne?
22%
66%
12%
Spolu: 587 hlasov
Náhodné články
irisdiagnostika
Ako si vyrobiť vlastný tempeh

Načo si kupovať drahý tempeh v obchode, urobte si ho jednoducho sami. Pochúťka, známa už pred tisíckami rokov.

irisdiagnostika
Chelácia - vylúčenie ťažkých kovov z tela

Článok o tom ako sa dájú z tela vylúčiť škodlivé ťažké kovy, ktoré sa usadili v našom organizme.

irisdiagnostika
Sankhapraksalana (Šankaprakšalana)

Postup na pradávnu jogovú techniku očisťujúcu tráviaci trakt od toxínov, kalových kameňov a odpadových látok.