Vyšetrenie momentálne neposkytujem, prosím obráťte sa na www.irisdiagnostika.sk

Očista nosných dutín - Džala néti

Očista čelných dutín - Džala nétiČlovek priemerne vdýchne za minútu liter vzduchu čo je asi 18 nádychov, to znamená, že naším nosom za 24 hodín prejde až 26.000 litrov. Bez jedla a tekutín vie človek vydržať celkom slušnú dobu, ale bez vzduchu vydržíme tak nanajvýš pár minút. Nos je hlavným orgánom cez ktorý prijímame energiu, preto sa netreba čudovať, že dávny jogíni, ktorý dýchajú čisto iba nosom očiste čelných dutín venovali a venujú tak veľkú pozornosť. Keď jogín nemôže dýchať nosom, musí si ho jednoducho prepláchnuť a vyčistiť. V tom nám pomôže práve technika džala néti (nosová sprcha). Džala néti pomáha pri mnohých neduhoch ako chorobách nosných dutín, bolesti hlavy, problémy so sluchom, kašeľ, šerosleposť, bolesť očí, kalný zrak, zabúdaní, nedostatočnej bystrosti a podobne. Pomáha aj proti nachladnutiu, nádche, spúšťaniu krvi z nosa, posilňuje vnímanie zmyslov,  zastavuje padanie a šedivenie vlasov. Túto techniku zvlášť doporučuje ľudom trpiacim na peľovú alergiu.

Aby sme mohli praktikovať jogínsku očistnú techniku, potrebujeme néti konvičku, ktorá sa dá zaobstarať v ezoterických obchodoch či na internete. Dá sa použiť aj konvička na čaj ktorá musí mať vhodnú vývodovú časť alebo malá konvička na zalievanie izbových kvetov, ktorej vývodovú časť treba zarovnať aby nebola skosená a zarovnať zaobliť hrany aby nás neporanili. Ďalej sa dá použiť aj umelohmotná fľaška od minerálky so špeciálnym uzáverom, ktorú dostať v každých potravinách (viz. obrázok dole). Ku konvičke néti budeme ešte potrebovať morskú soľ a čistú vodu. Túto procedúru môžeme opakovať každý deň.

Postup pri zhotovení vlastnej néti konvičky pomocou PET fľaše:

 1. Pre výrobu vlastnej néti konvičky budeme potrebovať uzáver ako je na obrázku číslo 1
 2. Zaklápanie na uzávere odrežeme ako je uvedené v prvom bode obrázku
 3. Malým šrobovákom odstránime zbytočné časti
 4. Na obrázku číslo 3 si môžete overiť ktoré časti mali byť vybraté. Vybraté časti môžete zahodiť.
 5. Na spodok fľašky je nutné urobiť malú dierku buď pomocou zápalky alebo noža aby sa do fľašky mohol dostať vzduch. Pokiaľ to budete robiť pomocou zápalky tak treba postupovať veľmi rýchlo, škrtnúť zápalkou a ihneď priložiť na dané miesto. Keď vám vznikne dierka v priemere asi 5mm je hotovo. U niektorých PET fľaší je umelá hmota dosť silná, tam treba použiť radšej nožík.
Ako vyrobiť džala néti konvičku
pomôcky na výrobu néti konvičky postup pri výrobe néti konvčky
(
www.zdravi-az.cz)

Postup očisty čelných dutín

 1. Néti konvičku alebo vašu po domácky prerobenú PET fľašu naplníte teplou vodou (38 - 40 stupňov). Ak používate PET fľašku nezabudnite si pridržať dierku na spodku, inak by vám voda vytiekla.
 2. Na 0,5L až 1L vody sa pridáva 1 ČL morskej soli. (miesto soli a vody môžete použiť vlastnú urinu, najlepšie čerstvú - má veľmi prospešné účinky). Ja používam néti konvičku o veľkosti 350ml z veľmi tvrdej PET flaše (fľaška pre deti) a zarábam to 1/2 ČL morskej soli.
 3. Naplnenú konvičku alebo PET fľašu si strčte do pravej nosnej dierky tak, aby vám zabrala celú plochu dierky. Nemalo by vám ostať žiadne miesto odkiaľ by mohla vytiecť voda.
 4. Nahnete sa nad umývadlom a skloníte hlavu k jednej strane a zdvihnete fľašku do takého uhlu aby voda mala spád. Ak používate PET fľašu, nezabudnite dať preč prst z dierky aby sa mohol nabrať vzduch a voda mohla prúdiť.
 5. Po celý čas procedúry dýchame ústami! Voda sa vám začne vlievať do nosných dutín a bude vytekať druhou stranou nosa. Na malú chvíľku budete mať pociť ako by ste sa topili, ale to hneď v zápätí prejde.
 6. Keď sa všetká voda minie, ostaňte nahnutý/á nad umývadlom a vyfúknite prebytočnú vodu z nosa von. Potom si zapchajte jednu nosnú dierku a znova vyfúknite. Tak isto vyfúknite aj druhú stranu. Je dôležité vyfúkať všetkú vodu aby nič neostalo v dutinách. Stáva sa, že keď si dáte do vody moc soli (alebo je vaša urina ktorú požívate silná) a preplachujete si nos, objaví sa bolesť hlavy. V tomto prípade si treba silno zatlačiť placom a ukazovákom koreň nosu a bolesť sa vytratí.
 7. Konvičku alebo fľašu znova naplníme a celý tento proces opakujeme s druhou nosnou dierkou.
 8. Voda z dutín môže vykvapkávať ešte chvíľu po procedúre. Je dobré po výplachu nosa sa na chvíľu predkloniť, prebytočná voda vám ztečie do nosa.

irisdiagnostika bratislava

Džala néti (nosová sprcha) v praxi

iridológia bratislava

Zmačknutie koreňa nosu palcom a ukazóvakom utlmí náhlu bolesť v dutinách

Zdielať článok:

Upozornenie:
Informácie, ktoré sú zverejnené na tejto stránke nie sú lekárskym odporúčaním. Poznatky a názory, ktoré tu prezentujem sú buď moje osobné alebo prevzaté od iných autorov. Ako autor tejto stránky neberiem na seba žiadnu zodpovednosť. Rozmýšľajte svojím zdravým a logickým rozumom a uvážte čo je pre Vás správne. Radšej sa pýtajte ako by ste mali urobiť nejakú hlúposť, zdravie máte predsa len jedno.
Ochrana osobných údajov

Stiahnuť a prezrieť: ochrana osobných údajov

Články - Očisty orgánov
Aký je váš názor?
Donútila vás hľadať alternatívne riešenia nedôvera k dnešnej medicíne?
22%
66%
12%
Spolu: 587 hlasov
Náhodné články
irisdiagnostika
Očista pečene a žlčníka

Ako si očistiť pečeň a žlčník od zlej žlče a žlčníkových kameňov prírodnou cestou.

irisdiagnostika
Očista obličiek

Postup na očistu obličiek pomocou červeného melónu a jeho šťavy.

irisdiagnostika
Denná dávka vitamínov a minerálov

Tabulka novodobých denných dávok vitamínov a minerálov pre naše zdravie.