Vyšetrenie momentálne neposkytujem, prosím obráťte sa na www.irisdiagnostika.sk

Očista pečene podľa protokolu Dr. Berksona

Dr. Burton Berkson Kyselina lipoová je silný antioxidant, ktorý na rozdiel od väčšiny antioxidantov, je vo vode i tukoch rozpustný, čo ho robí aktívnym v takmer každej bunke v tela. Okrem neutralizácie škodlivých voľných radikálov, kyselina lipoová regeneruje a zvyšuje hladinu vitamínu C, vitamínu E, koenzýmu Q10 a glutatiónu.

Ale to nie je všetko. Kyselina lipoová je tiež mitochondriálna elektráreň. Nielen, že chráni našu produkciu energie pred poškodením voľnými radikálmi, ale tiež pomáha "pripravuje" spalovať palivo v mitochondriách a zvyšuje množstvo generovanej energie. Okrem toho, že má jedinečnú schopnosť neutralizovať toxíny a chelátovať ťažké kovy, chráni DNA pred jeho poškodením. Tieto rôzne vlastnosti robia kyselinu lipoovú cenným spojencom proti rade ochorení - vrátane závažného ochorenia pečene.

Pomoc pre zlihávajúcu pečeň

Výhody kyseliny lipoovej pri liečbe problémov s pečeňou, najviac dramaticky ilustruje príbeh Johna a Eunice, ktorí boli prijatí do nemocnice na akútne zlyhanie pečene po tom, čo omylom zjedli muchotrávku jarnú, vysoko toxickú "Destroying Angel (Ničiaci anjel)" divokú hubu.

Našťastie ich ošetrenie padlo na Burtona Berksona, MD, PhD, miestneho lekára a jedného z mála lekárov v USA v tej dobe, ktorý bol oboznámený s použitím kyseliny lipoovej pri liečbe zlyhania pečene. Aj keď mu bolo v nemocnici povedané vedúcim lekárom, že sa už pre nich nič nedá urobiť a John, ktorý zjedol niekoľko húb, určite zomrie. Dr. Berkson vyhľadal trochu kyseliny lipoovej a liečil Johna a Eunice štyrmi infúziami. Počas niekoľkých dní opustili nemocnicu úplne zdravý. Po 20 rokoch po incidente som s nimi robil rozhovor a obaja sú v poriadku.

Pri použití tejto netradičnej liečbe, Dr. Berkson rozčúlil pár ľudí. Vedúci lekár neustále odmietal, že by kyselina lipoová zohrala nejakú úlohu, "Prišlo by na to tak či tak." Tak tiež odmietol dovoliť Dr. Berksonovy podávať kyselinu lipoovú krátko potom čo prišiel ďalší pár s rovnakou diagnózou. Dr. Berkson ich liečil aj napriek tomu a to im zachránilo život. Pre tento dobrý skutok, bol odmenený zúrivým napomenutím a bol označený za buriča.

Oživte svoju pečeň s kyselinou lipoovou

Potrebujeme viac takýchto buričov ako je Dr. Berkson. Dnes je medzinárodne uznávaným odborníkom na klinické použitie kyseliny lipoovej, ktorá pomohla tisícom pacientov s problémami pečene, ako je hepatitída B a C, autoimunitná hepatitída, primárna biliárna cirhóza a primárna sklerotizujúca cholangitída. Používame niekoľko svojich protokolov tu na Whitaker Wellness, vrátane "trojkombinácie", čo je kombinácia kyseliny lipoovej, silymarínu (účinná látka zo semien pestreca mariánskeho) a selénu, ktorá spoľahlivo znižuje enzýmy pečene, vírusovú záťaž a zlepšuje ich príznaky.

Pred niekoľkými rokmi som povedal v škole učiteľovi mojich detí, ktorý mal hepatitídu C (nereagoval na obvyklú liečbu) o tejto liečbe. Za pár týždňov po jej aplikácií, sa začal cítiť oveľa lepšie, jeho krvný obraz ukázal výrazné zlepšenia. Reakcia jeho lekára, keď mu povedal čo robí, bola "To nemôže byť pravda."

Viaceré výhody

Okrem ochorenie pečene je kyselina lipoová osvedčená aj ako terapia pri liečbe rakoviny a komplikáciách diabetu. Je to tiež vynikajúci preventívny doplnok pre kardiovaskulárne ochorenia, AIDS a imunosupresiu, problémy s videním ako je šedý zákal a glaukóm, neurodegeneratívne poruchy ako je Parkinsonova a Alzheimerova choroba. Ostatné oblasti výskumu zahrňujú schopnosť kyseliny lipoovej zvýšenia energie, znižujú chuť k jedlu a zabraňujú zápalom súvisiacich s úbytkom kostnej hmoty.

Kvôli týmto dôvodom a iným, odporúčam, aby každý vo veku nad 45 rokov, bez ohľadu na to, ako sú zdravý, zapojili alfa lipoovú kyselinu do ich každodenného života.

Julian Whitaker, MD

Protokol Dr. Berksona

  • ALA (alfa lipoová kyselina) 600mg
  • Sylimarin (z pestreca mariánskeho) 900mg
  • Selén 400mcg

Výber produktov na protokol Dr. Berksona

Objednať z iherb.com:
Dávkovanie (rozložené na 20 dní):
Doctors Best, Best Alpha-Lipoic Acid 300, 300 mg, 60 Veggie Caps (2 x 1 kapsula medzi jedlom)
Now Foods, Silymarin, Milk Thistle Extract, 150 mg, 120 Vcaps (3 x 2 kapsule medzi jedlom)
Healthy Origins, Seleno Excell, 200 mcg, 180 Capsules (2 x 1 tableta medzi jedlom)

Ak pri objednávke zadáte kupón VNR422 dostanete jednorázovú zľavu 5 dolárov.
Viac o výhodách a lacnej doprave nájdete v článku Ako správne nakupovať výživové doplnky .

Zdroj: http://www.whitakerwellness.com/health-concerns/liver-health/alpha-lipoic-acid/

Referencie

  • Berkson BM. The Alpha Lipoic Acid Breakthrough. Prima Health, Rocklin, CA, 1998.
  • Hagen TM, et al. Feeding acetyl-L-carnitine and lipoic acid to old rats significantly improves metabolic function while decreasing oxidative stress. Proc Natl Acad SciUSA. 2002 Feb 19;99(4):1870-5.
  • Panneerselvam KE, et al. L-carnitine and alpha-lipoic acid improves mitochondrial function during ageing process. Clin Nutr. 2006 May 9.

Zdielať článok:

Upozornenie:
Informácie, ktoré sú zverejnené na tejto stránke nie sú lekárskym odporúčaním. Poznatky a názory, ktoré tu prezentujem sú buď moje osobné alebo prevzaté od iných autorov. Ako autor tejto stránky neberiem na seba žiadnu zodpovednosť. Rozmýšľajte svojím zdravým a logickým rozumom a uvážte čo je pre Vás správne. Radšej sa pýtajte ako by ste mali urobiť nejakú hlúposť, zdravie máte predsa len jedno.
Ochrana osobných údajov

Stiahnuť a prezrieť: ochrana osobných údajov

Články - Očisty orgánov
Aký je váš názor?
Donútila vás hľadať alternatívne riešenia nedôvera k dnešnej medicíne?
22%
66%
12%
Spolu: 587 hlasov
Náhodné články
irisdiagnostika
Pálenie záhy (pyróza)

Pálenie záhy nie je o prekyslení žalúdka, ale práve naopak, o nedostatku žalúdočnej kyseliny.

irisdiagnostika
Kefír z Tibetskej huby

Výroba vlastného chutného domáceho kefíru a jeho pozitívne účinky na trávenie pomocou tibetských húb.

irisdiagnostika
Očista obličiek

Postup na očistu obličiek pomocou červeného melónu a jeho šťavy.