Vyšetrenie momentálne neposkytujem, prosím obráťte sa na www.irisdiagnostika.sk

Odkyslenie organizmu

Telo sa potrebuje zbaviť usadených škodlivín (solí). Tieto usadeniny sa nám do nášho organizmu mohli ukladať veľa rokov a určite za sebou zanechali obrovskú spúšť, či sa už jedná o nadváhu, dýchacie problémy, ekzémy, osteoporózu, dnu alebo čokoľvek iné. Základom všetkých chorôb je prakticky skoro vždy prekyslenie. Čo je to prekyslenie a ako vzniká som už písal v minulom článku "Prekyslenie". Určite sa týchto nánosov a chorôb nimi zapríčinených chcete zbaviť, tak vás nebudem dlhšie zdržovať a pustime sa do toho.

Detoxikácia tela od kyselín:

 1. Prvé 2 týždne musíte doplňovať telo minerálnymi látkami (zeleninové a ovocné šťavy, zásaditá strava) a dodržovať pitný režim, nepiť bylinné čaje a merať si pH moču. Ak sa už dostanete na úroveň pH moču 7 a vyššie hodinu po raňajkách a okolo 17:00, viete, že už ste pripravený na odkyslenie.
 2. 3 a 4  týždeň budete piť bylinkové čaje + 2L až 2,5L filtrovanej vody + pokračovať v zásaditej strave.
  • postup: cca 45 minút pred raňajkami na lačno a 2 hodiny po večeri si dať šálku bylinného čaju (2dc + 1ČL bylinnej zmesi, najlepšie: palina pravá – nepreháňať!, rebríček obyčajný, púpava lekárska), lúhovať 15 - 20 minút. Po vypití čaju počkať 20 minút  a začať piť filtrovanú vodu - do hodiny aspoň 1 liter vody.
  • Po vypití čaju môže dôjsť k menším bolestiam na rôznych miestach tela. Kde sa tieto bolesti objavia, tam treba priložiť zásaditý obklad (1 ČL sódy bikarbóny zmiešaná  s pohárom teplej vody alebo s bylinnou mastičkou) a chvíľku rozmasírovať boľavé miesto. Budete pravdepodobne chodiť často na malú toaletu. To je iba dobre, pretože sa z tela budú vylučovať usadeniny. Osobne to mám odskúšane s Palinou pravou. Je to jedna z najhorkastejších bylín na svete. Má veľmi silné detoxikačné účinky, preto ak by vám došlo nevoľno, použite miesto 1ČL iba 1/2 ČL (alebo vymeňte palinu pravú za inú bylinku, napr. rebríček obyčajný). Ak to už budete zvládať, môžete prejsť na pôvodnú dávku 1ČL. Večernú šálku bylinného čaju si dajte maximálne do 19:00 (najlepšie medzi 17:00 a 19:00 keď sú obličky najaktívnejšie), lebo tieto bylinky sú dosť močopudné a určite sa vám nebude chcieť vstávať každú pol hodinu na záchod tak ako mne keď som to píjaval o 22:00 hodine.
  • Meriate si pH moču 3x denne. Pokiaľ je pH menšie ako 6,0, znížime množstvo čaju o polovicu a zvýšime príjem minerálnych látok.  Ak bude pH opäť nad 6,0 vrátime sa k pôvodnému množstvu čaju.
  • zásaditá kúpeľ nôh: Praktikujeme každý deň. Do lavóra nalejeme mierne teplú vodu 38 - 40 stupňov asi cca 4 - 5 cm do výšky. Nasypeme 2 PL sódy bikarbóny a miešame až kým sa nerozpustí. Pred tým než si namočíme nohy (chodidlá) si ich poriadne vykefujeme špongiou alebo kefou, aby sa nám otvorili póry na nohách. Máčame najmenej 30 min., optimálne 90 min. a najlepšie 180 min. Čím viac máčame nohy tým je účinok výraznejší. Pokiaľ trpíte kŕčovými žilami teplota vody by mala byť okolo 25°C - 28°C. Po kúpeli si opäť vydrhneme chodidlá kefou a osprchujeme.
  • zásaditá kúpeľ celého tela: Praktikujeme 1 až 2 krát do týždňa ak vôbec vlastníte vaňu, ak nie prejdite na ďalší bod - zásaditá sprcha. Napustíme si do vane vodu o teplote ľudského tela (37°C, 36°C) aby nám pokryla celé telo. Vo vode rozpustíme 6 PL sódy bikarbóny. Vo vani sa máčame minimálne 1 hodinu, 2 hod. sú dobré, 3 hod. sú optimálne, 4 hod. overený úspech. Každých 10 minút si pri tom vydrhnite pokožku špongiou alebo kefou, pokiaľ budete potrebovať močiť, učiňte tak vo vani. Ak sa nám voda míňa dopĺňame vodu s tou istou teplotou čo je vo vani.
   Upozornenie: Každý sa riadi svojim inštinktom a ostáva vo vani tak dlho ako je mu to príjemné, ak sa príjemný pocit vytráca, vylezte z vane, telo vám napovie čo je pre neho najlepšie.
  • zásaditá sprcha: Ak nemáme vaňu môžeme použiť zásaditú sprchu. Po osprchovaní si na vlhkú pokožku v masírujeme 1 PL sódy bikarbóny od stredu tela ku končekom prstov, počkáme 5 až 10 minút a osprchujeme sa.
 3. Dajte si 2 dni pauzu s čajom a potom týždeň po týždni zvyšujte množstvo čaju až na 1L denne. Čaj pijeme v priebehu celého dňa. Pokračujeme postupom ako v bode 2. Je nutné aby ste dodržiavali zásaditú stravu, inak znova rozštiepené kysliny nebudú mať dosť minerálnych látok na ich neutralizáciu a budú si ich brať z vašich kostí, tkanív a zubov. Po každom týždni si dajte pauzu s bylinným čajom 2 dni. S kúrou prestaňte vtedy, keď už budete sami cítiť veľké zlepšenie a vaše pH v dobe zásady bude 7 a vyššie každý deň. Ešte na záver by som vám rád odporučil pitie zeleninových a ovocných šťiav, ale šťavu zo šalátovej uhorky výnimočne, výrazne pomáha k zásade organizmu.

Ako funguje očista od kyselín

V prvom rade je nutné aby ste telo zásobili minerálnymi látkami. Preto je nutné sa stravovať prvé dva týždne zásadito. Keď už bude telo nasýtené minerálnymi látkami, môžeme začať rozpúšťať staré škodlivé usadeniny, ktoré sa nám za tie roky nazhromaždili v tele. Rozpustíme, rozviažeme ich pomocou zásaditého bylinného čaju. Stará usadenina (kyselina) sa opäť rozpustí, začne byť aktívna a minerálne látky, ktorými sa zásobujeme ju opäť neutralizujú a dostanú ju opäť do obehu. Tým že po 20 minútach po tom čo vypijeme čaj, vypijeme 1 liter vody, ich vyplavíme von z tela pomocou moču. Zásaditou starostlivosťou o telo, pomocou zásaditých kúpeľov pomáhame sa telu zbavovať škodlivín pokožkou, ktorá je najväčší vylučovací orgán ktorým disponujeme.

Zdielať článok:

Upozornenie:
Informácie, ktoré sú zverejnené na tejto stránke nie sú lekárskym odporúčaním. Poznatky a názory, ktoré tu prezentujem sú buď moje osobné alebo prevzaté od iných autorov. Ako autor tejto stránky neberiem na seba žiadnu zodpovednosť. Rozmýšľajte svojím zdravým a logickým rozumom a uvážte čo je pre Vás správne. Radšej sa pýtajte ako by ste mali urobiť nejakú hlúposť, zdravie máte predsa len jedno.
Ochrana osobných údajov

Stiahnuť a prezrieť: ochrana osobných údajov

Články - Očisty orgánov
Aký je váš názor?
Donútila vás hľadať alternatívne riešenia nedôvera k dnešnej medicíne?
22%
66%
12%
Spolu: 587 hlasov
Náhodné články
irisdiagnostika
Ako si vyrobiť vlastný tempeh

Načo si kupovať drahý tempeh v obchode, urobte si ho jednoducho sami. Pochúťka, známa už pred tisíckami rokov.

irisdiagnostika
Očista pečene podľa protokolu Dr. Berksona

Ako očistiť pečeň pomocou alfa lipoovej kyseliny, protokolom dr. Berksona.

irisdiagnostika
Očista obličiek

Postup na očistu obličiek pomocou červeného melónu a jeho šťavy.