Vyšetrenie momentálne neposkytujem, prosím obráťte sa na www.irisdiagnostika.sk

Hemoroidy (zlatá žila)

Čo je to hemoroid?

Hemeroidy Hemoroid alebo aj zlatá žila, ktorým trpí veľká populácia ľudí vie človeku pekne znepríjemniť život nepríjemným pocitom cudzieho telesa v oblasti konečníka. Ide o malý výrastok na konci konečníka v podobe vypukliny, ktorý môže a nemusí krvácať. Záleží na štádiu v akom sa nachádza. V minulosti tým trpeli skôr starší ľudia, ale v dnešnej dobe pri stravovaní ako poznáme dnes sa hemoroidy vyskytujú bez problémov aj u veľmi mladých ľudí. V dobe pre pár desiatkami rokov bola strava o trocha „výdatnejšia“ a preto sa hemoroidy prejavovali až v neskoršom veku. Kdežto v dnešnej dobe sú mladý ľudia od narodenia kŕmený nevýdatnou a upravovanou stravou, samým pečivom a bambínom, fastfoodovým jedlom, sladkosťami, kolovými limonádami, energy drinkami a podobnými excesmi. Ako by mohol byť mladý človek pri takejto strave zdravý? Mimo hemoroidov ani nehovorím o ďalších chorobách čo takáto strava spôsobuje. Sám to dobre poznám, tiež som si celým týmto bordelom prešiel. Rozlišujeme dva typy hemoroidov, vonkajší a vnútorný. Vnútorné hemoroidy sú väčšinou nepríjemnejšie a viac náchylné na krvácanie. Hemoroidy sa prejavujú tam, kde je stena konečníka najslabšia.

Prečo vzniká hemoroid?

Ako som už spomínal, základom hemoroidu je neprospešná strava, ktorá v cievach usadzuje vápenaté soli, hlavne anorganický vápnik, ktorý sa nám postupne usadzuje na vývode konečníka. Jedná sa vlastne o kŕčovú žilu. Potom už len stačí čakať na vhodný čas, keď to oslabená stena konečníku nevydrží a vyjde v podobe hemoroidu. To, že máme oslabenú stenu konečníka je spôsobené krehkými cievami a akútnym nedostatkom horčíka v tele, čo je minerál, ktorý pri dnešnej strave skoro vôbec neprijímame. Ďalším „nedostatkovým zbožim“ pri vzniku hemoroidov je vitamín P (rutín), ktorý spevňuje žilné a cievne steny a znižuje priepustnosť kapilár. Preto horčík, vitamín P a sójový lecitín sú pri boji proti hemoroidom hlavnými faktormi. Ešte keď k nim doplníme vitamín C,organický vápnik a zinok, posílime účinok liečby.
Príčin vzniku hemeroidov môže byť viac, napríklad aj zápcha pri ktorej, keď sa tlačí von stolica sa na stene konečníka urobí trhlinka z ktorej sa potom vytvorí hemoroid. Je to prakticky ale stále o tom istom, o nedostatku horčíku a vitamínu P a prebytku anorganického vápniku v cievach. Jedna z najhorších potravín, ktorá často spôsobuje hemoroidy sú koncentrované mliečne výrobky ako je syr. Či už tavený, mekký alebo tvrdý. Je to potravina, ktorá vo veľkom ukladá do nášho organizmu spomínaný anorganický vápnik.

Ako sa zbaviť hemoroidu?

 1. Na dobu kedy budeme liečiť hemoroid prejdeme zväčša na surovú stravu, nech prevažujú ovocné a zeleninové šaláty a čistá voda (najlepšie filtrovaná). Treba si zaobstarať suchý čistý sójový lecitín a čistiť si s ním cievy. Aspoň 5 x do týždňa užívať 1PL do 2dc vody a, zamiešať a vypiť.
 2. Nakúpime si domov pohánku a celozrnnú ryžu natural ( Pozor, nie je že si kúpime bielu ryžu! Tá by mala opačný efekt).
 3. Uvaríme si ryžu natural tak aby nám vydržala na konzumovanie celý deň (konzumovanie ryže nám zabezpečí zmäkčenie stolice aby nám pri vyprázdňovaní nedráždila hemoroid a zbytočne ho nerozkrvácala, potrebujeme ranku na hemoroide zaceliť. Na každú porciu si vylejte 1 až 2 PL olivového oleja. Do ryže si kľudne môžete dať aj akúkoľvek zeleninu. Ak potrebujeme ryžu soliť tak veľmi ale veľmi opatrne. Ostré korenie a chilli určite vynecháme.
 4. Túto ryžu so šalátom konzumujeme po celý deň. Na druhý deň by naša stolica mala byť mäkšia, „nadýchanejšia“ a hlavne samo vykĺzávacia. Ak sa tak nedeje, pokračujeme ďalej.
 5. Ďalší deň si uvaríme pohánku.
  Prikladám dva recepty ako na to:
  1. postup: Obecne platí jeden diel pohánky na dva diely vody. Pohánku si preberieme, zalejeme vriacou vodou, ochutíme a potom varíme 3 minúty. Potom ju odstavíme zo sporáku a prikryjeme pokrievkou a necháme dôjsť 30 až 45 minút.
  2. postup: Ďalší spôsob je, že pohánku večer zalejeme vlažnou vodou a necháme cez noc napučať.
  Pohánku môžeme ochutiť rôznymi bylinkami, zeleninou alebo cesnakom. Jedením pohánky dosiahneme to, že tak isto ako u ryže sa nám stolica zmäkčí a dostaneme do tela potrebný vitamín P. Tiež ju jeme po celý deň.
 6. Tieto dve jedlá budeme striedať až kým náš hemoroid nezmizne. Keď zmizne pokračujeme ešte v tomto jedení aspoň 2 - 3 dni aby sme sa uistili že je všetko v poriadku.
 7. Popri jedení by sme mali konzumovať aj strukoviny, ale nie varené ale vyklíčené aby sme dostávali do seba horčík. Najlepšie by bolo kebyže jeme naklíčenú fazuľu, šošovicu a sóju.
  Ale úplne najlepšie by bolo kebyže si zoženiete Chlorid horečnatý - MgCl2 • 6H2O vo farmaceutickej kvalite. Dávkovanie chloridu horečnatého je popísané v článku Chlorid horečnatý .
 8. Popri jedení sa zameráme aj na príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje kvalitu využitia vitamínu P. Jeden vitamín sa musí užívať vždy s druhým pre ich vstrebatelnosť. Najlepšie sú potraviny ako rakytník, šípky, vňať petržlenu, čierne ríbezle, jahody, citrón, pomaranč, paprika, chren, žihľava atď. Začneme konzumovať aj tekvicové semená či tekvicový olej, ktorý nám dodá zinok.
 9. Dodržujeme pitný režim, minimálne 2 litre vody.
 10. Obmedzíme po túto dobu banány.
 11. Začneme cvičiť jelení cvik (jeho popis je nižšie v článku).
 12. Okrem toho že sa zbavíme hemoroidu má tento postup aj ďalšie blahodárne účinky ako uľahčenie tráveniu, čiastočné prečistenie črevného traktu a vôbec celkové zlepšenie organizmu a nálady.

Prospešná strava:

 • paprika
 • zelené šaláty (hlávkový šalát, ľadový šalát, poľníček, rukola, čerstvý špenát a pod.)
 • zelenina bohatá na vlákninu (strúhaná mrkva, petržlen, červená repa)
 • čerstvá mrkvová šťava
 • ovocie (všetky druhy, hlavne čučoriedky, jablká, hrušky, citrusové plody - hlavne albedo, biela hmota pod šupkou)
 • rakytníkový olej
 • pohánka + zelená zelenina (veľmi účinná pri odstraňovaní hemoroidov)
 • citróny
 • orechy a semená (vlašské orechy, tekvicové semienka, mandle, sezam, konopné semiačka, para orechy)
 • ryža (celozrnná natural), celozrnné obiloviny, strukoviny
 • feniklový čaj
 • pitný režim (min. 2 L)

Potraviny ktoré je treba obmedziť:

 • žiadne ostré jedlá (chilli, čierne korenie a pod.)
 • mliečne výrobky (syry, mlieko, jogurty...)
 • pečivo (hlavne z bielej muky)
 • banány
 • minerálky a sladené nápoje
 • jednoduchý cukor (biely, trstený a podobne)
 • biela ryža
 • káva
 • alkohol

Starostlivosť o konečník:

 • po každom vyprázdnení vymyť konečník studenou (ľadovou) vodou aspoň 2 - 4 cm do hĺbky čo najdôkladnejšie a okolie (výrazný účinok), výborný je na to bidet
 • mazať konečník kokosovým olejom čo najčastejšie (kludne aj tesne pred vyprázdnením)
 • vyvarovať sa dotyku s hemoroidom
 • obmedziť bicyklovanie až do úplného uzdravenia
 • rýchla chôdza (nie beh)
 • klystír, Sankhapraksalana

Jelení cvik

Jelení cvik Tento cvik je starý už tisícky rokov a bol povšimnutý taoistickými miníchmi, ktorý sledovali 3 druhy zvierat, ktoré sú známe svojou dlhovekosťou: jeleňa, žeriava a korytnačky, pri čom jeleň bol známy aj svojou sexuálnou výkonnosťou a plodnosťou. Zistili, že si jeleň neustálym pohybom chvosta masíruje ritnú oblasť. Ľudia si tento cvik prispôsobili a vznikol jelení cvik. Jelení cvik posilňuje tkanivo pohlavných orgánov. Vďaka jeleniemu cviku dochádza ku akumulácií pohlavnej energie, ľahšej erekcii a predĺženiu pohlavného aktu. U mužov to v prvom rade pomáha na prostatu. U žien napr. podporuje prirodzenú tvorbu estrogénu a jeho šírenie po celej vagíne, maternici, prsníkov a vaječníkov. Jelení cvik spevňuje žily vývodu konečníka a robí ich pružnejšími, takže zabraňuje tvoreniu hemoroidov.

Cvik je veľmi jednoduchý ale za to trocha náročnejší, chce to úsilie. Zatnite ritné svaly  a skúste takto vydržať 30 sekúnd. Takto to skúšajte pár krát za deň. Každým dňom sa bude tento čas predlžovať. Neskôr možno vydržíte aj 10 minút na jeden vzťah. To ale na začiatku hneď neskúšajte inak si chvíľu nesadnete . Zo začiatku je to náročné, ale sami uvidíte ako budete postupovať. Tento cvik kľudne môžete prevádzkovať aj v sede, alebo aj na autobusovej zástavke kým čakáte na autobus. Bude to užitočne strávený čas.

Riešte príčinu problému a nie jeho symptóm

Výber produktov na hemoroidy

Objednať z iherb.com:
Now Foods, L-OptiZinc, 30 mg, 100 Capsules (2 x 1 kapsula)
2 x Thompson, Rutin, 500 mg, 60 Tablets (2 x 1 tableta)
Doctors Best, Magnesium, High Absorption, 100% Chelated, 120 Tablets (3 x 2 tablety)

Objednať z iherb.com:
NutriBiotic, Ascorbic Acid with Antioxidant Bioflavonoids, Crystalline Powder, 16 oz (454g) (3g denne)

Ak pri objednávke zadáte kupón VNR422 dostanete jednorázovú zľavu 5 dolárov.
Viac o výhodách a lacnej doprave nájdete v článku Ako správne nakupovať výživové doplnky.

Ďalej vám popisujem ďalšie užitočné procesy ktorými môžete zlepšiť priebeh uzdravovania sa od hemoroidov. Musím vás však upozorniť, že samotný hemoroid nevyliečia, ale za to sú výbornými pomocníkmi popri našom boji. Na vyliečenie Hemoroidu je nutný už spomínaný horčík, vitamín P ( rutín ), vitamín C a zinok.

Sedací kúpeľ s dubovej kôry:

 • 3PL dubovej kôry vložiť do 300ml vriacej vody a na miernom ohni nechať variť 15 minút
 • precediť, naliať do lavóra a pridať studenú vodu
 • na sedací kúpeľ by mala byť voda vlažná
 • najskôr robiť kúpeľ denne, pri zlepšení 2-3 razy do týždňa
 • po kúpeli je vhodné natrieť si konečník nechtíkovou masťou

Klystír

 • do klystíru dať 1 ČL jedlej sódy

Jablčný ocot

 • 1 až 2 PL do 2 dc vlažnej vody a vypiť (2x denne, podľa nutnosti aj 3x)

Liečba hemoroidov zemiakom

 • zo surového zemiaku si vykrojíme sviečku hrubú asi ako palec a dlhú asi 6cm
 • túto sviečku si zastrčte každú noc celú do konečníku
 • pri napätí obvykle víde von
 • tí ktorý majú veľké trápenia z hemoroidmi, nosia takúto sviečku i behom dňa a novú zasúvajú ihneď potom čo predchádzajúca víde von
 • sviečka ktorá víde von je tmavá, je to spôsobené čiastočne oxidáciou a čiastočne prijatím patogénnej energie

Liečba hemoroidov horčicou

 • 4 PL horčice rozpusťte v 3 litroch vriacej vody a prelejte do lavóra a na ten si sadnite
 • zabaľte sa do deky a vydržte tak 10 minút
 • opakovať 2 až 4 krát

Čaj z Rebríčka obyčajného alebo Lastovičníka väčšieho

 • pri silnom krvácaní hemoroidov
 • jedna kopcovitý lyžička na šálku sa zaleje horúcou vodou a nechať 30 sekúnd stáť
 • pije sa po dúškoch jedna šálka ráno a jedna večer

Zdielať článok:

Upozornenie:
Informácie, ktoré sú zverejnené na tejto stránke nie sú lekárskym odporúčaním. Poznatky a názory, ktoré tu prezentujem sú buď moje osobné alebo prevzaté od iných autorov. Ako autor tejto stránky neberiem na seba žiadnu zodpovednosť. Rozmýšľajte svojím zdravým a logickým rozumom a uvážte čo je pre Vás správne. Radšej sa pýtajte ako by ste mali urobiť nejakú hlúposť, zdravie máte predsa len jedno.
Ochrana osobných údajov

Stiahnuť a prezrieť: ochrana osobných údajov

Články - Zdravotné problémy
Aký je váš názor?
Donútila vás hľadať alternatívne riešenia nedôvera k dnešnej medicíne?
22%
65%
13%
Spolu: 583 hlasov
Náhodné články
irisdiagnostika
Helicobacter pylori

Baktéria, ktorá nám podáva informáciu, že máme nedostatok žalúdočnej kyseliny. Jej prejavy a liečenie.

irisdiagnostika
Denná dávka vitamínov a minerálov

Tabulka novodobých denných dávok vitamínov a minerálov pre naše zdravie.

irisdiagnostika
Chelácia - vylúčenie ťažkých kovov z tela

Článok o tom ako sa dájú z tela vylúčiť škodlivé ťažké kovy, ktoré sa usadili v našom organizme.